Як відбувається обробка полів дронами

0
358

Ячмінь – рентабельна культура та одна з найбільш затребуваних культур в агропромисловому комплексі у всьому світі. Середня врожайність озимого ячменю в Україні становить близько 3,2-5,0 т/га, в Україні — близько 3,0-3,6 т/га. Світовий рекорд був зафіксований у Новій Зеландії, де у 2015 році на ділянці, що зрошується, розміром 11,6 було зібрано 13,8 т/га. Ячмінь неймовірно корисний продукт, у його зерні міститься мало білка, що робить його особливо цінним продуктом у пивоварній промисловості. З ячменю виробляють перлову та ячну крупи, а також борошно, яке найчастіше змішують у кількості 20-25% з житнім та пшеничним. З ячменю готують пиво, квас та віскі, а ще він використовується для підживлення худоби. Більше інформації тут https://agro-aviator.com.ua/project/obrabotka-selhoz-ugodij/.

Як відбувається обробка полів дронами

Озимий ячмінь значно перевершує за врожайністю ярий, він дозріває у рази швидше. Пояснення тому, що культура використовує менше ранньовесняної вологи і дозріває ячмінь раніше, до моменту настання сухих південних вітрів. Крім того, щоб отримати добрий та повний урожай, потрібно подбати про своєчасну обробку культур та захист посівів від хвороб.

Способи обробки включають використання самохідних обприскувачів, культиваторів і безпілотних літальних апаратів роторного типу. Останні застосовуються в сільському господарстві за рахунок своїх можливостей оперативніше і точно обробляти культури, проводити моніторинг поточних станів і будувати плани щодо подальших робіт. Робочі процеси при використанні дронів виграють за продуктивністю та ефективності.

Так, за підрахунками фахівців компанії Skymec, при обробці озимого ячменю в Курській області гексакоптером DJI Agras T20 швидкість польоту дрону становить 25 км/год, що на 8 км/год швидше, ніж при роботі з традиційним обприскувачем. У середньому за нормальної організації праці один безпілотник може обробити за 12 годин від 100 до 150 га. Двома дронами за добу обробляється близько 1000 га. Важливо також заздалегідь вибудувати детальний план робіт, що проводяться. Рекомендується для цього використовувати в парі дрон для обробки посівів та контрольний дрон, який здійснює попередні облети та зйомку поля та збирає інформацію про якість обробки після. Відмінно подолає цю функцію DJI Phantom 4 RTK — високоточний квадрокоптер з бездоганно інтегрованою мультиспектральною системою обробки зображень, розроблений для сільськогосподарських операцій та моніторингу навколишнього середовища.

Безпілотник здійснює обліт площ, будує точну карту та позначає межі обробки культур. Дані завантажуються в DJI Terra і створюється точна фотограмметрія необхідної ділянки. Після цього картка з позначенням кордонів завантажується на пульт Agras T20 і точно по них дрон здійснює обробку.

Для порівняння, це ледве можна зробити за допомогою ручних методів та традиційної наземної техніки. Зокрема, потрібно враховувати вимушені простої самохідної техніки через дощову погоду, втрату посівних площ через сліди від обприскувача — мінімум у 3%, а при неакуратному керуванні трактором з наважкою — до 6%, а також витрати на утримання самохідної техніки для обробка полів. Безпілотні літальні апарати здатні найбільш точно і детально обробити проблемні або важкопрохідні ділянки, дрони працюють у будь-яку погоду і вони безпечніші для роботи персоналу з препаратами — значно знижується ризик випадкового контакту, а крім того, це менш витратно і для виконання робіт з дроном потрібен лише один людини за пультом керування.

Якщо порівнювати ефективність проведення обробок самохідним обприскувачем (наприклад, Challenger RoGator) з 36 метровою штангою, вона відповідає обприскування за допомогою п’яти одиниць гексакоптерів DJI Agras T20.