Як вибрати побутові рекуператори?

0
364

Рекуперація – це вкладення у свідоме управління енергоспоживанням у вашому власному будинку, екологічний підхід до проблеми виснаження ресурсів та найбільш ефективний спосіб зберегти чисте та здорове повітря вдома. Дедалі частіше ми вирішуємо використовувати цей тип вентиляції будинку через його ефективність у сучасному будівництві, де стандарти енергоспоживання все ще підвищуються. Також, замовити побутовий рекуператор можна за посиланням https://heatrecovery.shop/rekuperacia/bytovye-rekuperatory, тут великий вибір на будь-який гаманець.

Отже, як вибрати систему рекуперації, щоб повною мірою скористатися її перевагами та на що звернути увагу на етапі планування вентиляції вдома? Нижче наведено характеристики з практичними прикладами.

Як вибрати побутові рекуператори?

Що таке рекуператор та як працює рекуперація

Рекуперація — один із способів повітрообміну, тобто вентиляції будівлі. Належить до групи механічної вентиляції, тобто вентиляції, що працює від електрики. Що робить його унікальним серед інших типів вентиляції, так це можливість рекуперації тепла з витяжного повітря з дому, не змішуючи його зі свіжими масами, що надходять ззовні. Серце такої вентиляції – рекуператор, тобто пристрій, який відповідає за рекуперацію тепла. Крім того, вентиляційні канали необхідні для розподілу повітря по будівлі, а також до припливно-витяжних точок. Також все повинно мати електричне з’єднання, яке потребує окремої установки.

Рекуператор — це пристрій, оснащений фільтрами, щоб повітря в будинку з рекуперацією було вільне від бактерій, вірусів, грибків, запахів, пилу, вологи та шкідливих речовин, які супроводжують нас у закритих приміщеннях.

Роль рекуперації полягає в обміні повітря в будинку за збереження максимально можливого теплового комфорту всередині будівлі. Для цього рекуператор витягує енергію з відпрацьованого повітря взимку, коли в будинку тепло, а на вулиці набагато холодніше. Вхідне повітря нагрівається повітрям, що виходить — дме без відчуття холоду або протягу.

Влітку цей процес зворотний: прохолодніше повітря з дому охолоджує тепліше повітря, що надходить із двору. Теплообмінник рекуператора завжди обмінюється теплом між вхідним та вихідним повітрям. Рекуперацію можна додатково розширити за допомогою GHE (грунтовий теплообмінник) або кондиціонера.