Як вибрати і де купити цибулю?

0
329

Продаж цибулі-сівки починається з лютого, а самий розпал продажів припадає на березень. В цей час представлено повний асортимент і можна знайти будь-який сорт. Звичайно, простіше купити цибулю у квітні: доведеться зовсім недовго і з меншими втратами зберігати її до посадки, але деякі сорти можете і не знайти.

Цибуля-сівок реагує на зміни температури та вологості, тому чим частіше його смикають, перевозять з місця на місце, тим швидше він рушає в ріст і проростає. І оскільки в садових центрах важко створити всі умови для його зберігання, до садівників цибуля часом доходить у жалюгідному стані. А зберегти нам її потрібно до травня. Вибрати і де купити цибулю ви можете тут https://sevok.in.ua/.

Як вибрати і де купити цибулю?

Кращий розмір цибулі-сівки для посадки

Перед продажем цибулю калібрують за розмірами на кілька фракцій:

8–14 мм – найдрібніша фракція цибулі-сівки

Це оптимальний розмір для зимової посадки, цибуля не стрілюється, але в дуже маленьких цибулин є можливість вимерзання. Для весняної посадки розмір дуже дрібний, можливе відставання у дозріванні від середньої фракції близько 3 тижнів (на бідному ґрунті виходять дрібні цибулини).

14–21 мм – середня фракція цибулі-сівки

Досить широко його використовують для підзимової посадки. Цибуля не стрілюється. Найкращий розмір для посадки навесні.

21–24 мм – велика фракція цибулі-сівки

Призначений для підзимової посадки лише на зелень. При весняній посадці можливе стрілкування у певних сортів при неправильному зберіганні або ранній посадці (коли різко змінюється температура), проте його плюс у ранньому дозріванні та гарантованому врожаї (зазвичай все виходить навіть у недосвідчених садівників).

24–30 мм – найбільша фракція цибулі-сівки

З’явилася у продажу лише останніми роками. Перевага цієї фракції – дуже низька ціна. Призначений для підзимової посадки тільки для отримання зелені. Особливості весняної посадки – такі ж, як у попередньої фракції.

Вибірок — цибуля-сівок розміром 30-40 мм

Використовують переважно для одержання зелені. При правильному зберіганні навіть цибулини такого розміру не стрілкуються. Але про всяк випадок такий матеріал перед посадкою краще прогріти.

Цибуля підморожена. Що робити?

У мороз цибулю на вулиці купувати не варто, вона обов’язково буде підморожена. Заморожена цибуля після розморожування виглядає як варена, стає м’якою, набуває різкого своєрідного запаху.

Якщо він сильно підморожений, то через якийсь час не просто стає вологим, а по-справжньому тече, його вже не зберегти. Якщо підморожена тільки верхня лусочка (вона виглядає як ошпарена) — значить цибулинки зазнали стресу і починають рушати в зріст. Їх можна посадити для отримання свіжої зелені.

Секрети вдалої покупки цибулі-сівки

Цибуля-сівачка має бути рівномірного кольору — без плям, щільним на дотик, сухим, без видимих ​​пошкоджень, без цвілі. Багато магазинів не забезпечують необхідних умов, тому продають цибулю вологою. Якщо сівок трохи сируватий (зазвичай він темніший за кольором), достатньо вдома розсипати його та просушити.

На упаковці повинні бути вказані точна назва сорту та термін зберігання. Цибулю зберігають до травня, тому термін зберігання вказують приблизні.

Цибулю висаджують відразу, як тільки ґрунт достатньо прогріється. Наприкінці квітня–початку травня – залежно від погоди. Дрібну цибулю можна посадити раніше, велику на 7-10 днів пізніше.