Решето для зернозбирального комбайна: продаж та ремонт

0
329

Існує чимало зарубіжних та вітчизняних виробників, які випускають зернозбиральну техніку. Якщо ви тільки починаєте займатися сільським господарством, заплутатися в цьому різноманітті найпростіше. Кожна фірма-виробник пропонує, як правило, кілька серій, в яких входить від 1 до 10 різних моделей комбайнів. І практично кожна модель має декілька модифікацій, наприклад, для прибирання певної культури або для роботи в певних природних умовах. Також потрібно подбати про додаткове обладнання для комбайнів: жниварки (вони теж бувають різних типів), платформи-підбирачі, пристрої для збирання сої, ріпаку, соняшника та ін. Все це потрібно врахувати при виборі комбайна.

Решето для зернозбирального комбайна: продаж та ремонт

Більшість зернозбиральних комбайнів обладнана молотилками класичного типу, які мають молотильно-сепаруючу систему (МСС). Вона складається з клавішного або роторно-клавішного соломосепаратора та барабанно-декового МСУ (молотильно-сепаруючого пристрою). Молотарки, що мають аксіально-роторну ММС та систему суміщеного типу, зустрічаються досить рідко.
Компанія «Агротека» – постачальник запчастин для комбайна, зокрема верхніх грат – пропонує купити свою продукцію на вигідних умовах.

При виборі комбайна особливу увагу слід приділяти таким його технологічним показникам як номінальна пропускна здатність (кг/с) молотарки та номінальна продуктивність (т/год). Ці показники розраховуються за стандартними для Росії умовами. Культура – ​​пшениця повної стиглості; співвідношення маси соломи та пшениці 1,5 до 1; соломистість b0 = 0,6; вологість – 14-16 %, маса тисячі зерен дорівнює 40 г, засміченість – не більше 5 %, а врожайність – 4 тонни на 1 га.

Якщо у комбайна молотарка класичного типу, то його номінальна пропускна здатність розраховується за допустимою подачею маси в МСС. Допустимою вважається така подача маси, за якої втрати зерна дорівнюють 1,1 %. За наявності молотарки суміщеного типу розрахунок проводиться за допустимою подачею маси рівною 1 % і завантаженням очищення 0,5 %.
Через війну все комбайни залежно від своїх номінальної пропускної спроможності діляться на 7 класів. Більше 70% комбайнів, що існують на ринку, належать 3-5 класам і мають пропускну здатність 6-9 кг/с.

Слід знати, що пропускна спроможність за фактом значно відрізняється від тієї, що вказана у рекламних повідомленнях. Іноді можна зустріти повідомлення, що пропускна спроможність комбайна становить 30, або навіть 50 т/год, тоді як у реальності комбайн показує від 14,4 до 17,3 т/год.