Глянцеві та матові натяжні стелі: які полотна будуть доречні в інтер’єрах різних кімнат?

0
18

Для оздоблення стель існує багато способів і найпопулярнішими є натяжні конструкції. Це практичне та естетичне рішення, що дозволяє надовго забути про ремонт та надати інтер’єру цілісності. Матеріали представлені різними фактурами – найчастіше обираються глянцеві або матові натяжні стелі з плівки чи текстилю. Вибір фактури має велике значення, оскільки від неї залежить:

  • здатність стелі вписатися в обраний стиль облаштування кімнати, поєднатися з матеріалами оформлення стін та елементами облаштування житла;
  • візуальне сприйняття простору приміщення, в тому числі оптична його корекція;
  • особливості догляду за поверхнею.

Крім глянцевих та матових покриттів, існують також сатинові модифікації. Вони займають проміжне місце між лаковим блиском глянцевих полотен та стриманістю матового матеріалу. Це найбільш «спокійний» варіант, і його без проблем можна застосувати чи не в усіх стилях та кімнатах. А от матові та глянцеві поверхні суттєво відрізняються між собою, тому заслуговують окремого розгляду.

Коли глянцева стеля буде оптимальним варіантом?

Глянцеві та матові натяжні стелі: які полотна будуть доречні в інтер’єрах різних кімнат?

Матеріалом виготовлення таких покриттів слугує лише ПВХ-плівка. Добре вписуються блискучі полотна у невеликі кімнати із малою висотою, додаючи приміщенням ефектності та незвичайності. Плівковий матеріал характеризується широкою палітрою кольорів.

На відміну від матових, лакова поверхня візуально збільшує площу кімнат, оскільки глянець відбиває до 95% променів. У дизайнерів це називається ефект другого поверху. Особливо яскраво це виявляється у полотнах чорного або темно-синього кольору.

Встановлення натяжних стель з глянцевою фактурою підходить для кімнат сучасних стилів, у разі вибору пастельних тонів їх можна інтегрувати у близькі до класики напрями. У сільських стилях (кантрі, прованс і т.п.) та більшості історичних напрямів краще зробити вибір на користь матових аналогів.

При продуманому підході глянець має гармонійний вигляд у будь-яких кімнатах будинку чи квартири. Проте на кухні краще відмовитися від таких полотен, або ж монтувати їх в рамках комбінованої композиції над обідньою зоною, а над робочою частиною розташувати матову плівку. Це пов’язано з тим, що на блискучій поверхні дуже помітні сліди бризок, жиру, пару – для підтримання показного вигляду блискучу стелю доведеться часто мити, що займатиме багато часу.

У яких випадках найкраще підійде матова натяжна конструкція?

Такі стелі вважаються універсальними, без відблисків та ефекту дзеркала. Догляд за ними не справляє труднощів. Матові поверхні надають будь-яким приміщенням особливий затишок, стануть вдалим рішенням як для класичних, так і для та сучасних інтер’єрів кімнат в оселі.

Матеріал виготовляється у двох варіантах:

  1. З полівінілхлориду з шорсткою фактурою, що зовні нагадує пофарбовану поверхню.
  2. Текстильні, з поліестеру зі спеціальним просоченням. Цей матеріал чудово підходить для нанесення фотозображень або художнього розпису. Перефарбовувати його можна кілька разів. На відміну від плівки, монтаж не вимагає використання теплових гармат.

З матовими полотнами можна дозволити собі найрізноманітніші види освітлення. Це як люстри, точкові світильники та локальне підсвічування за допомогою накладених світлодіодних стрічок, так і новітні дизайни, такі, як світлові лінії, тіньові та парящі стелі. Матова фактура добре поєднується з глянцевою – їх можна застосовувати разом в одноярусних чи багаторівневих системах.