З чого робляться?
Від матеріалу, з якого виготовлені голки, часто залежить, наскільки реалістично в кінцевому підсумку виглядає штучна ялинка і як довго вона вам прослужить. Існує 3 види:
ПВХ-плівка (полівінілхлорид)
Новорічні дерева з ПВХ-плівки — одні з найбільш поширених і популярних, завдяки низькій ціні. В їх основі сталевий або алюмінієвий каркас, а голки виконані з дротяних ниток, скручених з тонкими смужками з плівки. У підстави гілок вплетені коричневі "стрічки", які надають їм більш натуральний вигляд. Хвоя м'яка, пухнаста, легко стискається в руці, але плоска і зовсім не нагадує природну. У бюджетних варіантах і зовсім схожа на ріденький, бідненький "дощик". У ялинки з ПВХ менша деталізація елементів в порівнянні з іншими, через що гілки можуть бути просто обрізані по краях. Проте, вона не зіпсує святкової атмосфери, безпечна і не загоряється. Термін служби багато в чому залежить від умов зберігання і дбайливого ставлення, але не перевищує 3-5 років. Новорічні штучні ялинки сьогодні ви можете замовити тут https://nashayalunka.com.
Плюси: низька ціна, привабливий вигляд, вогнетривкість (в якісних моделях), безпеку.
Мінуси: короткий термін служби, ненатуральний вид.
Волосінь (монофіламентна нитка)
Штучна ялинка з волосіні більше схожа на сосну. Голки довгі, щільні, непохитні, вони жорсткіше і виглядають ефектніше, ніж хвоя, виконана з ПВХ. За рахунок матеріалу така ялина виходить пухнасті і виглядає як натуральна. Товщина голок менше, оскільки обмежується товщиною волосіні. Вона намотується на дріт з коричневою плівкою біля основи гілок для імітації деревини. Часто цей матеріал комбінують з ПВХ: чергують гілки з волосіні і ПВХ або роблять мікс плівки і волосіні в одному пучку — такі ялинки виходять дуже пухнастими. Коштують вони дорожче дерев з ПВХ, але і служать довше — 5-7 років. Ялинки з волосіні також не горять і менше зношуються, правда, можуть колотися.
Плюси: натуральний вигляд, зносостійкість, вогнетривкість, пухнастість.
Мінуси: ціна, можливі гострі голки.
Литий пластик (поліетилен)
З цього матеріалу виготовляються найдорожчі штучні ялинки преміум-класу. Вони максимально реалістичні, оскільки кожна гілочка виплавляється окремо з м'якого пластику в спеціальних прес-формах. Деталі виготовляються цільними, частково це відбувається вручну. Гілки деяких моделей для більшої міцності і привабливості обвивають шовковими нитками, збільшуючи їх термін служби і вартість. У підстави їх фарбують в коричневий колір для додання природного виду. Хвоя в таких ялинках пружна, трохи вигнута, а голки можуть перебувати по відношенню до гілок під різними кутами, імітуючи різні породи новорічних дерев. На відміну від ялинок з ПВХ і волосіні, хвоя з пластика зовсім колючий.
Литі ялинки можуть бути виготовлені з чистого поліетилену. Їх візуально не відрізнити від справжніх, вони складні у виробництві і дуже дорогі. Дешевший варіант — поєднання литий хвої з ПВХ. Гілки з голками з плівки ховають ближче до стовбура дерева, за рахунок чого воно виходить пишніше. При цьому із зовнішнього боку розташовуються гілки з пластика. Для шанувальників оригінальних рішень існують штучні ялини з поліетилену, ПВХ і волосіні одночасно. Правда, виглядають такі дизайнерські творіння зовсім реалістично. Литі ялинки прослужать вам не одне десятиліття, їх середній термін придатності 15 років.
Плюси: довговічність, максимально натуральний вигляд, вогнетривкість, якість, м'якість.
Мінуси: висока ціна.