Твердопаливні котли вже досить довгий час використовуються з метою отримання комфортної температури всередині приміщень різних типів та призначень в холодний період року. Незважаючи на довгу історію цей вид опалювальної техніки досі не втратив свою актуальність. І пов’язано це в першу чергу з більш низькою собівартістю теплової енергії в порівнянні з іншими теплогенераторами такими як електричні чи газові котли. Така ситуація пояснюється досить легко, адже дрова, що використовуються твердопаливними котлами в якості енергоресурсу мають широке поширення в нашій місцевості та швидкі темпи відновлення.
Сучасні твердопаливні котли мають складну конструкцію. Як правило, матеріалом для їх виготовлення служить листова сталь. Товщина сталі залежить від конкретної моделі. Так наприклад котел Bizon відомого українського виробника можна купити з можливістю самостійного вибору товщини сталі. Це може бути 4, 5 або навіть 6 мм. Цей параметр безпосередньо впливає на термін службі обладнання. Для періодичного використання або використання в якості резервного джерела цілком достатньо 4 –х мм. Але якщо котел буде встановлений як основне джерело теплової енергії в приватному будинку краще звернути увагу на моделі де застосовують 5 чи 6 мм.
Важливим параметром роботи твердопаливного котла є тривалість горіння однієї порції палива. Адже саме від нього залежить скільки часу потрібно буде приділяти обладнанню. Більшість моделей здатні на роботу протягом4-8 годин. Але існують і котли, які спалюють одну порцію протягом 24 – 30 годин. Такі моделі називають котлами тривалого горіння. Досягається такий ефект за рахунок пошарового спалення енергоресурсу що завантажується. Горіння проходить знизу вгору або навпаки, зверху вниз. Досягається це за рахунок системи направленої подачі повітря в камері згорання. Котли тривалого горіння вигідно вирізняються споміж інших моделей в зручності експлуатації. Саме на них спостерігається найвищий попит.
Переваги використання твердопаливного котла:
- Низька ціна отримання теплової енергії.
- Простота монтажу та експлуатації.
- Можливість роботі без підключення до електромережі.
- Широкий вибір та доступність енергоресурсу.
- Можливість утилізації побутових відходів.
- Довгий термін служби.
Використання твердопаливного котла в якості джерела теплової енергії індивідуальної системи опалення приміщення дозволяє не тільки знизити затрати на експлуатацію в холодний період року, а й диверсифікувати енергоресурси, що використовуються, а отже підвищити енергонезалежність, що надзвичайно актуально с сучасному світі.