Техніка окулірування пекана і технологія вирощування саджанців

0
540

Відокремлюють відведення від кущів пізно восени. В умовах Даго-миського чайрадгоспу в таких маточниках одержують по 100 120 тис. шт. відведення з 1 га. Маточник експлуатують із третього року зростання протягом 10 років і більше.

Черновик

Мигдаль здебільшого розмножують окуліруванням. Основна підщепа для мигдалю — сіянці мигдалю звичайного. Для їх отримання насіння мигдалю висівають у розсадники восени або навесні. При весняному сівбі їх стратифікують протягом 25-30 днів. Насіння висівають у борозни на глибину 6-8 см. Відстань між борознами 70-90 см, а між насінням у ряду — 12-15 см. Норма висіву насіння 250-350 кг/га. Окулювання сіянців мигдалю проводять з початку серпня до вересня сплячим оком. Рекомендується брати живці з найбільш високоврожайних та здорових дерев. Техніка окулювання та технологія вирощування саджанців такі ж, як у інших плодових порід.

Пекан розмножують насінням, а культурні сорти — щепленням оком або окуліруванням. Як підщепи використовують добре розвинені сіянці найкращих для цієї мети сортів — Індіана, Майор, Позей. Горіхи пекан висівають у розпліднику восени або навесні після стратифікації в борозни, нарізані на відстані 80-90 см, по 4-6 горіхів на 1 пог. м на глибину 5-7 см. При нормальному догляді сіянці (підщепи) вже на другий рік цілком придатні для окулірування в два терміни: з серпня і до жовтня сплячим оком; у квітні — травні (з настанням сокоруху і при хорошій відокремлюваності кори на підщепі та прищепі) — ниркою, що проростає. Спосіб окулювання — кільце та півкільце. Живці заготовляють з відібраних високоврожайних маткових дерев, які попередньо омолоджують обрізанням скелетних гілок, а потім забезпечують необхідний догляд.

Техніка окулірування пекана і технологія вирощування саджанців такі ж, як у волоського горіха.

Каштан їстівний розмножують насінням або вегетативно (щепленням та вертикальними відведеннями). Він добре відновлюється поростю після обрізки на пень. Найчастіше каштан розмножують методом літнього окулювання. Найкраща підщепа для цього — одно-дворічні сіянці каштана. Насіння стратифікує і висіває навесні (в березні) в борозни. Відстань між рядами 70-90 см, між насінням — 12-15 см. Глибина висіву насіння 5-7 см.

При належному догляді сіянці вже в середині літа цілком придатні для окулювання в червні-серпні сплячим оком в Т-подібний розріз. Щеплені саджанці вирощують у розпліднику так само, як волоський горіх.