Сонячні колектори — отримуй гарячу воду безкоштовно!

0
606

В останні роки сонячна енергетика активно використовується не тільки великими підприємствами, але і приватними домовласниками. Так, отримати безкоштовну гарячу воду допоможе геліоколектор або, простіше кажучи, сонячний колектор, детально тут.

Сонячні колектори — отримуй гарячу воду безкоштовно!

Що таке геліоколектор?

Це різновид сонячних колекторів, призначена для нагріву води. Відбувається це завдяки поглинанню системою сонячної енергії і перетворенні її в тепло. Перший подібний водонагрівач з'явився ще в 1767 році. Швейцарський ботанік Орас Бенедикт де Соссюр створив прилад з потужністю, що дозволяла приготувати суп. А ось сучасний тип обігрівачів розробили в 50-х рр. в Ізраїлі.

Найбільш ефективний водонагрівач з вакуумним колектором складається з двох основних елементів: внутрішнього блоку або резервуара-теплообмінника і сонячних вакуумних колекторів (зовнішній блок).

Прилад забезпечує збір випромінювання в будь-яку погоду, не надто залежачи від зовнішньої температури. Навіть інфрачервоні промені, що проходять крізь хмари, без проблем поглинаються і перетворюються в енергію.

Резервуар-накопичувач служить своєрідною страховкою системи. При недостатній кількості енергії Сонця внутрішній блок може працювати на газі, електриці або дизпаливі. Газовий або електричний підігрівач не можна ставити паралельно сонячного (інакше вони будуть відразу гріти воду), а встановіть його послідовно після геліонагревателя. Тільки в цьому випадку традиційний прилад буде лише догріває воду, нагріту сонцем.

Типи систем

Існує два основних види — активні та пасивні. Останні встановлюються разом з баком, що акумулює тепло (їх використовують тільки в теплу пору, так як вода в баку не захищена від замерзання). Активна система часто отримує роль переважного джерела гарячої води влітку і допоміжного — в зимовий період. В цьому випадку теплообмінник розміщують в приміщенні, а в контурі колектора застосовують рідину, що не.

Активні геліонагревающіе системи мають більш складний пристрій, ніж пасивні. Крім самого колектора необхідний розширювальний бак і бак, який акумулює тепло, контролер і циркуляційний насос.

Як підібрати сонячний колектор?

Якщо вибрати систему правильно, вона буде служити довго і ефективно. На етапі підбору враховуйте наступні чинники:

  • місце установки — її можна вбудувати в дах або розмістити поверх, головне, щоб напрямок ухилу було південно-західне або південне;
  • добовий обсяг витрат гарячої води — чим він вищий, тим більше повинна бути площа приладу;
  • час експлуатації — цілий рік або в теплу пору року;
  • вимоги до пристрою — воно буде відповідати виключно за нагрів води або ще за опалення.

Плюси сонячного колектора

До плюсів приладів відносяться:

  • вони можуть забезпечити близько третини потреб середньостатистичної сім'ї в гарячій воді;
  • ви економите реальні гроші, які раніше йшли на плату за воду;
  • незначні витрати на технічне обслуговування — більшість систем реалізуються з гарантією 5-10 років, також для них потрібна мінімальна обслуговування;
  • вам потрібно електроенергія лише для запуску насоса, інше зробить Сонце;
  • вам не потрібно отримувати дозвіл для установки СВУ.