Саджанці плодових дерев, ягідних чагарників та декоративних рослин

0
381

Купівля саджанців плодових дерев потребує уважності та знання критеріїв, за якими можна визначити стан рослини. Щоб дерево добре прижилося та розвивалося, потрібно знати, як його правильно вибрати.

Вибір і посадка плодових дерев є найвідповідальнішим моментом при створенні саду, який буде головною прикрасою ділянки. Від того, чи правильно вибраний саджанець, залежить, приживеться він на новому місці чи ні, а також майбутній урожай. Саджанці плодових дерев, ягідних чагарників та декоративних рослин ви можете замовити тут https://sadubykovunu.com.ua/ru/.

Саджанці плодових дерев, ягідних чагарників та декоративних рослин

Вибір саджанця перед покупкою

Вибрати плодові дерева правильно. Для цього необхідно оглянути їх, та звернути увагу на деталі, які є ознаками здорового та добре щепленого саджанця.

  1. До нових умов найкраще пристосовуються молоді щеплені саджанці. Бажано, щоб щеплення було здійснено за 1,5-2 роки до посадки на постійне місце.
  2. У вибраного деревця огляньте кореневу шийку. Повинно бути добре видно слід від обрізаної підщепи, що обов'язково загоївся. Якщо він не заростає, то, можливо, деревце заражене трутовим грибом, вилікувати який не можна.
  3. Добре сформований гладкий штамб без грибків та механічних ушкоджень говорить про те, що саджанець здоровий. У дворічного дерева штамб має один порядок розгалуження, нахил має становити щонайменше 45 градусів. Тоді крона майбутнього дерева розвиватиметься правильно і красиво виглядатиме.
  4. У однорічних саджанців довжина надземної частини має становити 1 метр, у дворічних – 1,5 метра. У здорового деревця – ціла, без пошкоджень кора.

Яким має бути коріння саджанця

Коренева система заслуговує на не меншу увагу. Дрібне коріння обов'язково має бути присутнім, краще щоб воно було пишним і густим (до 20 см — у однолітків і до 30 см — у дворічок).

Якщо вони відсутні, а є тільки головне коріння, швидше за все, деревце не приживеться. Воно буде дуже слабким і не в змозі протистояти хворобам.

Купівля плодових дерев: де купити, кому довіряти

  1. Купувати саджанці краще у спеціальних розсадниках чи у перевірених продавців. Часто на стихійному ринку чи узбіччях доріг продавці розкладають товар, не захищаючи коріння від висихання.
  2. Для молодих саджанців достатньо обмотати коріння вологими ганчірками, але краще тримати їх у ємності, залитій глиняною бовтанкою (рідкий розчин глини у воді 1:10, для захисту кореневої системи від зовнішніх пошкоджень, висихання та впливу повітря). Якщо не дотримуватись умов зберігання, саджанці гинуть. Про що свідчать сухі чи обвітрені, з білим нальотом, коріння.
  3. Дорослі дерева (віком 4-5 років) повинні продаватися з грудкою землі розміром з крону самого саджанця. Оптимально купувати районовані сорти саджанців, вирощені за таких кліматичних умов, у яких зростатимуть на вашій ділянці.

Підсумок

Для висаджування годяться як молоді, одне, дворічні деревця, і трьох-п'яти. Але дорослі приживаються гірше через пошкодження при викопуванні коріння.

Перед покупкою саджанців плодових дерев важливо навчитися визначати їхню якість самостійно, за описаними ознаками. Визначившись із сортом та віком деревця, можна сміливо приступати до розведення прекрасного саду.