Декілька порад щодо вибору побутового канального вентилятора

0
322

Канальний вентилятор – пристрій для примусової циркуляції повітряних мас

Пристрої призначені для генерації імпульсу, що забезпечує повітряному потоку енергію для переміщення у певному напрямку. Підключення такого вентилятора здійснюється зазвичай шляхом вбудовування в розрив повітроводу. Параметри створюваного потоку залежить від внутрішньої будови системи. Пристрої можуть працювати з повітряними масами температури до 80°С.

Характеристиками потоку, що виходить, можна керувати (у деяких межах) через регулювання швидкості кручення колеса. Конфігурація повітроводів має неоднакові значення тиску повітря на початку і в кінці. За допомогою пристрою можна гнучко компенсувати зміни, що викликаються коливаннями зовнішнього або внутрішнього середовища приміщення. Замовити побутовий канальний вентилятор ви можете тут https://elektrokonyk.com.ua/ru/kanalni-ventylyatory/.

Декілька порад щодо вибору побутового канального вентилятора

Пристрій та принцип роботи

Корпус приладу може бути зроблений із металу або пластику. Найбільшу стійкість до корозійних впливів мають вироби з оцинкованої сталі. Для поліпшення шумоізоляційних властивостей стіни робляться з декількох шарів.

Також у конструкцію входять такі елементи:

  • робоче колесо, від якого залежить ефективність приладу;
  • електричний двигун;
  • крильчатка, що крутиться, з приєднаними до неї лопатями (останні забезпечують рух повітряних мас у певний бік);
  • термозахисний блок, завдяки якому вентилятор може працювати при температурних перепадах;
  • гратчасті елементи, змонтовані на стінах і що оберігають повітропровід від засмічення.

Часто прилади також мають регулятор швидкості. Для запуску може використовуватися конденсатор. Деякі моделі мають зворотний клапан, який не допускається переміщення повітря з вулиці в будівлю. Цей елемент може залежати від датчика або закриватися мимовільно під час зупинки руху потоку.

При обертанні колеса виникає область низького тиску, повітря засмоктується через ґратчасті деталі та йде на лопатеві поверхні. Тиск зростає і потік рухається мережею повітропроводів у певний бік. Запобігання перегріву забезпечується термічними контактами, що розмикають ланцюг при підвищенні температури.

По призначенню

Вентилятори для витяжки реалізують відходження відпрацьованих повітряних мас назовні. Припливні, навпаки, забезпечують надходження свіжого повітря. Моделі з функцією реверсу справляються з обома завданнями. Це досягається зміною напряму ходу роторного пристрою та крильчатки.

Прилади, призначені для побутового застосування, мають невисоку потужність та здатні обслужити обмежений простір. Вентилятори, розроблені для промисловості, дуже потужні та нерідко великогабаритні. Деякі їх, будучи включеними, генерують багато шуму.