Чому чеські крони так цінуються

0
364

Чому чеські крони так цінуються

Національна валюта Чехії – чеська крона, сьогодні це один із найстародавніших грошових знаків серед банкнот усіх Європейських держав. Чеське королівство було засноване в далекому XII столітті, саме цим часом датуються перші згадки про чеську крону. І до цього дня в чеській мові позначення «крона» означає, крім національної валюти, ще й корону, незамінний атрибут королівської влади. Достатньо оптимістичний тримається курс чешських крон.

Зовнішній вигляд паперових банкнот

Усього існує 6 номіналів банкнот Чехії. Автором дизайну всіх банкнот є чеський національний ілюстратор-художник Онджих Кулганек. У своїх ілюстраціях до банкнот художник охопив найвідоміших чеських діячів літератури, історії, науки, політики, культури, соціології та філософії. Також данину поваги було віддано національним символам, пам’ятникам культури, а також патріотичному духу Чехії.

Банкнота номіналом 100 крон

Її розмір 140*69 мм, на аверсі купюри зображений Карл IV, який був з 1346 по 1378 королем Чехії, також з 1355 значився імператором великої Римської Імперії. На звороті банкноти зображений візерунок, виконаний у національному стилі, на візерунку проглядається медальйон із національним героєм Чехії (офіційний друк Карлового університету).

Банкнота номіналом 200 крон

Купюра трохи більша за попередню, її розмір 146*69 мм. Зображення на передній частині банкноти – фігура Яна Амоса Коменського. Всесвітньо відомий чеський педагог новатор, затятий гуманіст, громадський діяч, є одним із основоположників науки наукової педагогіки. На звороті поетичний малюнок рук дитини і дорослої людини, що тягнуться один до одного і стикаються пальцями.

Банкнота номіналом 500 крон

Розмір 152*69 мм, на аверсі зображена Божена Нємкова, відома чеська письменниця, поетеса, основоположниця сучасної прози національної чеської літератури. На звороті намальовано обличчя жінки, у волосся якої вплетена квіткова композиція.

Банкнота номіналом 1000 крон

Розмір 158*74мм. Лицьова частина банкноти відзначена фігурою Франтішека Палацького, видатного чеського історика, славетного політичного діяча. На реверсі зображено замок у Кромнержижі та Моравським орел.

Банкнота номіналом 2000 крон

Розмір 164*74 мм, на аверсі зображена оперна співачка Емма Дістінова. Її творчість відносять до кінця XIX – початку XX століть. На звороті банкноти намальована муза Євтерпа, відомий персонаж давньогрецької міфології.

Банкнота номіналом 5000 крон

Найбільша купюра розмір 170*74 мм. Аверс банкноти прикрашений зображенням першого лідера та президента Чехословаччини Томаша Масарика, відомий також своїми працями з соціології, філософії. Реверс купюри передає рисунок стародавнього готичного собору.

В даний час з грошового побуту повністю виведені банкноти номіналом 20, а також 50 крон, на яких було зображено портрети Пржемисла Отакара I та Агнеси Чеської.