Чим кабель відрізняється від проводу?

0
340

Існує велика різниця між кабелем і проводом Кабель і дріт зовні схожі один на одного, але внутрішня будова зовсім різна. Провід складається з дроту, який може бути одинарним, а може складатися з декількох скручених. Дріт може бути покритий ізоляцією, а можливо, і не покритий. Кабель складається з одного або декількох проводів, які покриті захисною оболонкою, і вони додатково йдуть з різного роду ізоляцією. Детально тут https://ars.ua/elektrika/kabel-ta-komplektujuchi-1/kabel-1/.

Чим кабель відрізняється від проводу?

Відмінність кабелю від дроту

Кабель складається з одного дроту, який покритий ізоляцією і додатково поміщений в захисну оболонку. Або, це відразу кількох проводів, які також покриті додатковою ізоляцією.

Залежно від передбачуваних умов експлуатації, оболонка кабелю може бути різною, починаючи від простої і закінчуючи практично справжньою бронею.
Провід же є провідником, який має 1 жилу або кілька, які можуть бути, як покриті ізоляцією, так і не покриті. Одна з головних відмінностей між кабелем і проводом, це кількість жил або провідників. Їх може бути кілька ізольованих один від одного, а в кабелі їх може бути майже необмежену кількість. Кабелі, на відміну від дроту, можуть бути не тільки електричними, а й для передачі сигналу.

До таких кабелів, наприклад, належить:

  1. Кручена пара;
  2. Коаксіальний кабель;
  3. Той, який передає сигнал від антени до приймача або телевізора.

Проводу ж такою функцією передачі сигналу не мають. Ще однією відмінністю кабелю від дроту є те, що силові варіанти можуть витримувати досить високу напругу (залежно від типу), а звичайні найчастіше розраховані до напруги 1 кВ. Але в той же час, є силові дроти, які використовуються на повітряних лініях та мережах освітлення. Такі дроти здатні витримувати навантаження до 35 кВ.

Провід та кабель: у чому відмінність

Провід – це ізольована чи неізольована жила. Залежно від умов експлуатації, вона може бути покрита ізолюючою оболонкою або обмоткою, і навіть спеціальним лаком (такі дроти застосовуються у двигунах та трансформаторах).

Кабелі ж мають дещо іншу будову.
По суті, кабель – це той самий провід (а також кілька жил), який укладений не тільки в ізолюючу оболонку, а й додатково зверху покритий захисною. Захисна оболонка, залежно від призначення кабелю, може бути виконана з різних матеріалів, аж до гнучкого металевого обплетення.