Алюмінієві мати для теплої підлоги: особливості, переваги та спосіб встановлення

0
174

Наразі існує багато різноманітних способів оформити електричну теплу підлогу у власному житлі. І одним із них є встановлення алюмінієвих матів. Це чудова альтернатива електричних матів із двожильними кабелями або інших нагрівальних елементів.

Чудово підходять алюмінієві мати під ламінат, ковролін, паркет та іншого підлогового покриття. Продукт відрізняється великою кількістю переваг, тому його велика популярність логічна.

Що таке алюмінієві мати

Алюмінієві мати – це продукт для системи обігріву теплої підлоги, який складається із нагрівального кабелю. Той своєю чергою розташований всередині рулону з фольги. Схема розташування проводів завчасно визначені на заводі виробника найкращим чином, тому покупцю не потрібно буде самостійно вирішувати, як саме мають розташовуватися нагрівальні елементи.

Переваги алюмінієвих матів

Алюмінієві нагрівальні мати для теплої підлоги можуть використовуватися як основне або додаткове джерело тепла. Головне правильно розрахувати потрібну потужність. Наразі така продукція стає все більш розповсюдженою. Все через те, що алюмінієві мати відрізняються такими основними перевагами:

  • монтажу. Їх достатньо просто розмістити та закріпити потрібним чином на підложці. Це зовсім нескладно, тому алюмінієві мати можуть бути встановлені навіть повними новачками в цій справі, на відміну від монтажу нагрівальних систем в стяжку підлоги.
  • застосування. Алюмінієві мати зовсім не шкодять ламінату. До того ж вони можуть використовуватися з іншим підлоговим покриттям. Наприклад, це можуть бути ковролін, паркет, лінолеум тощо.
  • рівень безпеки. Алюмінієвий мат відрізняється мінімальним рівнем електромагнітного випромінювання, яке ніяк не впливає на здоров’я жильців.
  • нагрівання підлоги. Подібні елементи для обігріву рівномірно обігрівають всю поверхню підлоги в кімнаті, що стає джерелом набагато кращого рівня комфорту.
  • Алюмінієві мати споживають зовсім невелику кількість електричної енергії.

Щоб правильно підібрати алюмінієвий мат, потрібно врахувати тип підлогового покриття, який буде використовуватися, а також площу кімнати, особливості її розташування та застосування. Наприклад, для лоджій та терас потрібна більша потужність ніж для спальних кімнат.

Алюмінієві мати для теплої підлоги: особливості, переваги та спосіб встановлення

Як встановлюються алюмінієві мати

Встановлюються алюмінієві мати досить просто. Потрібно лише притримуватися таких дій:

  1. Розстелити мати на чорновій поверхні, попередньо вклавши вибрану підложку, згідно з планом. Важливо пам’ятати, що зверху не має бути важких меблів.
  2. Алюмінієвий мат можливо підрізати (не пошкоджуючи кабель), якщо потрібно змінити траєкторію направлення.
  3. Підключити терморегулятор та датчик температури.
  4. Перевірити роботу системи, закріпити мат та почати укладати підлогове покриття.

Ось і все! Алюмінієвий мат з цього часу готовий бути джерелом вашого комфорту в зимовий період часу.