5 методів для якісної різки металу

0
333

Вироби з металу досить надійні та довговічні, тому їх активно використовують в багатьох сферах, від виробництва до будівництва. Для того, щоб виготовити певну деталь потрібно, щоб усі її складові були геометрично точними.

5 методів для якісної різки металу

Тому перед майстром постає важливе питання: “Чим найкраще різати метал?”. Існує багато способів за допомогою яких, на металобазах виконується якісне розрізання металопрокату. В цій статті розглянемо 5 варіантів розв’язання цього питання і як кожен з них підходить для певного випадку.

Види інструментів та способи їх використання

Що вибрати найкращий інструмент, необхідно врахувати форму металевого виробу та товщину стінки. Це може бути кругла труба, швелер, листовий метал, арматура та інше. Метал можна різати:

  1. Використовуючи ручний інструмент для розрізання. Часто для цього застосовують різні види ножівок по металу. Особливістю цього методу є те, що він не потребує затрат електроенергії, оскільки різання відбувається за допомогою мускульних сил робітника. Недоліком цього способу є висока затратність часу, оскільки розрізання відбуватиметься дуже повільно.
  2. Застосовуючи механічні пили. Цей метод дозволяє розрізати навіть товсті деталі з відносно великою швидкістю. Цим методом часто користуються на виробництві. Такі верстати для різки можуть виконувати розрізання без допомоги оператора, а після закінчення автоматично вимикатись. Це допомагає суттєво економити час.
  3. Використовуючи дискові пильні верстати. Особливістю такого обладнання є застосування дисків, виконаних з твердих сплавів сталі, які можуть зберігати свої показники міцності навіть за високих температур. Таким методом можна досить швидко розрізати як листовий метал, так і товсті прутки арматури. Цей спосіб значно точніший та ефективніший за попередні.
  4. Ручною кутошліфувальною машиною. Таке приладдя серед споживачів отримало назву “болгарка”. Це досить потужний та ефективний інструмент. Різання проводиться за допомогою тонкого абразивного диска (встановлюйте диск правильного розміру). Цей спосіб доволі простий тому дуже поширений. Навчитися користуватися таким електроінструментом може кожен охочий. Ним можна розрізати як листовий метал, так і трубний. Найчастіше його застосовують для розрізання відносно невеликих деталей.
  5. Приладдям для плазменної різки. Цей спосіб стає дедалі популярнішим. Різання проводиться струменем плазми. Існують як габаритні верстати в котрі можна завантажити заготовки, а після запрограмувати на розрізання конкретної форми деталей. Також є портативні різаки, за допомогою яких відрізаються певні розміри металопрокату вручну. Цим способом можна з великою швидкістю розрізати навіть товсті листи металу, або гарячекатані вироби великого діаметра. Різання проводиться досить тихо, що є зручним фактором.

Таке обладнання швидко відшкодовує вкладені в нього кошти, тому багато підприємств все частіше починають його використовувати.

Техніка безпеки під час різки металу

Перед тим як почати різати метал необхідно попіклуватися про безпеку на робочому місці. Переконайтеся у тому, що металопрокат надійно закріплений в тиски, або використовуйте інший надійний метод. Це допоможе зробити більш рівний проріз із найменшою кількістю подряпин. Захисні рукавички, окуляри, одяг, взуття допоможуть уникнути поранень від металевої стружки, це особливо стосується при застосуванні електроінструмента. Тримайте інструмент міцно двома руками, під правильним кутом і не поспішайте. Якщо це верстати, зважайте на захисний кожух та рекомендації виробника.