Як вибрати диван у вітальню

0
568

Диван — ключовий елемент інтер’єру кожної вітальні. Нерідко м’які меблі виступають у якості стилеутворюючих ланок, навколо яких вибудовується інтер’єрний ансамбль. Тому виріб має бути одночасно стильним, естетичним, зручним та якісним. Поєднати в ньому всі ці властивості можна лише за допомогою відповідального підходу до вибору. Зокрема, існує низка критеріїв, які слід обов’язково враховувати. Пропонуємо розібратися у відмінностях м’яких меблів для вітальні, а потім перейти за посиланням https://matroluxe.com/uglovye-divany-v-gostinnuyu та застосувати наші рекомендації на практиці.

Як вибрати диван у вітальню

Основні критерії вибору дивану для вітальні

Вітальня є головним приміщенням у будинку і найчастіше експлуатується. Тут прийнято коротати вечори за читанням книг, переглядом ТБ, проводити час із сім’єю, приймати гостей тощо. Всі ці події відбуваються зазвичай на комфортабельних м’яких меблях. Тому до їхнього вибору необхідно підходити серйозно та виважено.

Ми рекомендуємо звертати увагу на такі характеристики:

  1. Форма. Дивани поділяються на такі види: прямі, кутові, Г-подібні, П-подібні та модульні. Для вітальні найкраще підходять кутові моделі, які дозволяють функціонально задіяти кути і зручно розмістити велику кількість людей.
  2. Розмір. М’які меблі відрізняються за довжиною, шириною та кількістю посадкових місць. Їх може бути від 2 до 7. Вибір за цим параметром залежить від кількості вільного місця у вітальні, а також кількості членів сім’ї, частоти прийому гостей та ін.
  3. Стиль. Диван у вітальню може бути виконаний у будь-якому з існуючих стилів: класика, лофт, прованс, модерн та ін. Це різні форми, оббивні матеріали, декоративні елементи. Вибирайте виходячи з особистих уподобань та загальної стилістики інтер’єру.
  4. Забарвлення. М’які меблі можуть легко і невимушено вписуватися в колірну гаму інтер’єру або бути яскравим акцентом. На сьогоднішній день не важко підібрати модель в бажаному забарвленні.
  5. Матеріали. Каркас, наповнення та оббивка виробів можуть бути виконані з різних матеріалів. Віддавайте перевагу найбільш міцним, зносостійким та довговічним.
  6. Конструкція. У конструкцію диванів для вітальні може входити розкладний механізм. З його допомогою меблі трансформуються у просторе спальне місце. Різні механізми призначаються для різної частоти використання. Для щоденної розкладки підходять Єврокнижка, Акордеон та Клік-кляк.

Яким матеріалам віддати перевагу

Зручність та довговічність м’яких меблів безпосередньо залежать від матеріалів, з яких вони виготовлені. Важливими складовими диванів є каркас, наповнення та оббивка.

Розглянемо докладніше матеріали, що використовуються у виробництві:

  1. Каркас. Найкраще себе зарекомендувала натуральна деревина. Це екологічно чистий, міцний та надійний матеріал. Не менш витривалими та довговічними є збірні каркаси з дерева, ДСП та фанери. Вони забезпечують стійкість конструкції до підвищених навантажень.
  2. Наповнення. В якості внутрішнього наповнення можуть використовуватися пружинні блоки та пінополіуретан. Пружинний блок забезпечує пружність поверхні та використовується переважно у моделях для сну. Вироби з наповненням у вигляді ППУ підходять для комфортного відпочинку в сидячому положенні. До речі, найзручнішими вважаються дивани з глибиною посадкового місця 50-60 см.
  3. Оббивка. Вибирати оббивний матеріал слід виходячи з інтенсивності експлуатації. Чим більше передбачається навантаження на виріб, тим стійкішою до стирання має бути тканина. Оптимальні варіанти для частої експлуатації: флок, шеніл, жаккард та мікрофібра.

Як вибрати стиль і забарвлення

Колірне оформлення м’яких меблів по відношенню до інтер’єру вітальні може:

  • збігатися по кольоровій гамі;
  • контрастувати з основними кольорами;
  • перегукуватися з окремими елементами (шторами, шпалерами, картинами).

Загальні рекомендації щодо вибору забарвлення:

  • для стилів хай-тек, мінімалізм та лофт найкраще підійдуть сірий, білий та чорний відтінки;
  • коричневий, блакитний, бежевий та білий також підходять для інтер’єрів у стилях прованс, рустика, класичний. Якщо додати зелений декор — еко та кантрі;
  • стилі конструктивізм і техно неможливо уявити без м’яких меблів у темно-червоних, темно-синіх та чорних кольорах;
  • яскраві та кричущі відтінки на кшталт жовтого, червоного, синього, підійдуть для стилю арт-деко;
  • меблі в пастельних кольорах ідеально доповнити інтер’єр у стилі модерн та скандинавському.

Також вибір кольору залежить від площі приміщення. У невеликих вітальнях категорично не рекомендується використовувати строкаті, кислотні та темні відтінки, а також великі принти. Візуально зробити кімнату більш просторою здатні сучасні дивани у вітальню у світлих тонах.

Якщо ви хочете придбати якісні меблі для облаштування житла, переходьте на сайт виробника Matroluxe, який здійснює доставку по всій Україні.